Автор Тема: Святість... (Пам'яті Ігора Козловського)  (Прочитано 1282 раз)

0 Користувачів і 2 Гостей дивляться цю тему.

Offline Feral Cat

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47143
  • Never give in!
Святість... (Пам'яті Ігора Козловського)
« : Вересня 12, 2023, 07:37:53 19:37 »
Oksana Zabuzhko (Оксана Забужко)
  ·
Важливий текст Мирослава Барчук копіюю нижче. Не знала, вражена. Це крутіше, ніж проповіді святого Франциска птахам: святий Франциск 21-го століття проповідує в тюрмі щурам!
(А той, котрий під його іменем блюзнірчо закликає народи поклонятись земним тиранам замість Царя Небесного, - фейк, підробка.)
Не можу позбутись відчуття, що смерть Ігоря Козловського - хай "неканонічного", але для всіх, хто його знав, безсумнівно-очевидного праведника, - це свого роду "підказка" нам усім, на хвилі морального падіння Папи, де в цю спроституйовану добу слід шукати за справжньою святістю...
Авжеж, Європа потребує нової Реформації. (Не тільки в Церкві!)
І схоже, що ми, "борисфенці", її вже почали...
_____________________________________________
Мирослава Барчук
2 д.  ·
Востаннє я брала інтерв'ю у Igor A.  Kozlovskyy для проєкту "Остання війна". Це було у Львові, в УКУ. Пан Ігор говорив про пережите у полоні, катування і насильство. Потім відійшов до вікна і якийсь час мовчки дивися на дощ.
Уся знімальна група теж мовчала.
В останній момент наш оператор вийшов надвір і встиг зафільмувати цей погляд крізь скло. І тепер ми маємо  дорогоцінний кадр. І свідчення.
Ось уривок:
"...А далі нас, усіх політв'язнів,  кинули в камери смертників - це камери-одиночки. Де простір абсолютно обмежений, я дістаю двох стін руками, отак. І все.  Лише крок можна зробити, далі дірка в підлозі. І вгорі  розбите віконце. І ти не можеш взагалі пересуватися, ти повністю ізольований від світу, ти один. Немає взагалі жодних звуків. З дірки в підлозі періодично піднімається каналізація. Вони не чистять.... Тож піднімається каналізація, затоплює всю підлогу. А потім вилазять щурі… І ти,  щоб залишитися людиною, говориш до них. Я читав лекції щурам. Щоб чути голос. Щоб вербалізувати свої думки, щоб я ці думки чув. Тому що, коли ти вербалізуєш,  чуєш текст, який народжується,  ти залишаєшся   людиною..."


If you are going through hell, keep going.