Автор Тема: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜  (Прочитано 2379 раз)

0 Користувачів і 12 Гостей дивляться цю тему.

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10360
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #30 : Вересня 12, 2021, 07:12:58 19:12 »
я б не робив перепон процесу латинизації.
у мене до того відношення - як до есперанто. паралельно. нехай буде. це корисно.
а час покаже.

Десь таке і у мене ставлення....

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #31 : Вересня 12, 2021, 07:59:52 19:59 »
ну й останнє.
бо, мабуть, задовбав.

якщо вибирати з варіантів, то я б таки (кабсе, привіт), взяв латинику без діакретики (отих позначок над літерами на кшталт š, č і т.п.). у нас теж діакретичні знаки є: і, ї, й - ми просто звикли до них і не помічаємо.
Тому, якщо розв'язувати проблему, то остаточно якось.

тобто, звуки передавати в англійському варіанті написання, а апостроф у комп'ютерних кодировках змінити нах, щоби створити url-сумісність.
так невірно:  bur'jan
а так вірно:   bur`jan, або bur’jan

мінус такої схеми - збільшення довжини строки десь відсотків на 10-15, бляха.
« Останнє редагування: Вересня 12, 2021, 08:03:13 20:03 від irpin »

Offline Бумеранг

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 8141
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #32 : Вересня 12, 2021, 09:17:05 21:17 »
Капітан Карапуз раптом відчув себе великим філолухом  :laugh:

Мабуть його Асті його геть похерила, то він тепер на форумі дуркує ;))
..............................
Ось що сказав про впровадження латиниці народний депутат В'ятрович, людина, яка давно має довіру у всіх нормальних українців (крім всяких там карапузів):

В’ятрович вважає ініціативи щодо латинки атакою на українську ідентичність – навів 4 аргументи “проти”


Варіант плавного переходу, із паралельним використанням кирилиці та латинки, означатиме фактичну тримовність в країні – дві українські та російська. Тож замість потрібної єдності отримаємо ще одну лінію розколу.

https://novynarnia.com/2021/09/12/viatr-lat/

Хай кожен подумає сам, проаналізує можливі наслідки від латинізації і хай не слухає дурню, яку продукує зебільний пиздобол Данилов і наш форумний капітан-пиздобол.




Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #33 : Вересня 12, 2021, 09:33:42 21:33 »
все давно має вирішення

сходи - skhody

так за правилами транслітерації, яку використовує оон. ще з 50-х років, якщо не помиляюся.

То дуже складно, треба виходити з того що одна літера кирилиці передається однією літерою в транслітерації. Є стандарт ISO 9, там все описано. https://uk.wikipedia.org/wiki/ISO_9

Я давно це пропонував, але мене тут зафукали. А це було б зручно, якби умляути можна було набирати просто в розкладці, тобто треба просто створити таку розкладку клавіатури.
« Останнє редагування: Вересня 12, 2021, 09:41:23 21:41 від svit »

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #34 : Вересня 12, 2021, 09:35:31 21:35 »
Kyrylycia zrobyla nas rabamy vizantiiscjyny

Kyrilycâ zrobyla nas rabamy vizantijščyny. I vse!

Kožna litera peredaêt'sâ odniêû literoû.

Ale tam vynykaê kolizyâ - vynykaût' zajvi latyns'ki litery, napryklad w - ŝо z neû robyty?
« Останнє редагування: Вересня 12, 2021, 09:43:27 21:43 від svit »

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #35 : Вересня 12, 2021, 10:16:44 22:16 »
.. Є стандарт ISO 9, там все описано. https://uk.wikipedia.org/wiki/ISO_9
можемо піти по колу, але нах. треба?

в тому стандарті присутня діакретика, це "снг"-овська розробка, єдина, де в українську додали гравіс. там і розгалуження вже сталося: загальна ГОСТ 7.79-2000 А, та ГОСТ 7.79-2000 Б для комп. сумісності.

наші паралельно в універс. шевченка розробили, але вона не пішла офіційно, хоч і використовується інколи.

немає сталого трансліту, нема про що й балакати.

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #36 : Вересня 12, 2021, 10:20:31 22:20 »
можемо піти по колу, але нах. треба?

в тому стандарті присутня діакретика, це "снг"-овська розробка, єдина, де в українську додали гравіс. там і розгалуження вже сталося: загальна ГОСТ 7.79-2000 А, та ГОСТ 7.79-2000 Б для комп. сумісності.

наші паралельно в універс. шевченка розробили, але вона не пішла офіційно, хоч і використовується інколи.

немає сталого трансліту, нема про що й балакати.

Ну ти мене трошки випередив, я не читав всю тему. Але ідея така живе. Але чому це СНГ розробка? Ну знаєте, важко переключатися з української на англійську, але ще є і російська, а клавіатури юнікод не існує.

Тут проблема мабуть не в українській абетці, не в тому що немає алфавіту, а в тому що на клавіатурі PC лише 101 клавіша, це з врахуванням різних там курсорів ітд.

Offline злата

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 15635
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #37 : Вересня 12, 2021, 10:33:15 22:33 »
Зєлька  розділяє українців.
То порохоботи і всі інші,
 То московська або українська церква
Тепер мова кирилицею чи латиною.
Зараза.

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #38 : Вересня 12, 2021, 10:35:44 22:35 »
..Але чому це СНГ розробка? ..
мабуть, тому, що гостована в 2000-му і за межі колишнього срср не вийшла. а шо?

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #39 : Вересня 12, 2021, 10:37:29 22:37 »
мабуть, тому, що гостована в 2000-му і за межі колишнього срср не вийшла. а шо?

Не дуже друже тебе розумію - ISO 9 — міжнародний стандарт, який визначає систему транслітерації кириличних алфавітів слов'янських та неслов'янських мов за допомогою латиниці.

Ти ж сам в цій темі про це казав, про цей стандарт.

Якщо ISO стандаритизувало, то про шо мова?

Міжнародна організація зі стандартизації (англ. International Organization for Standardization, ISO) — міжнародна організація, метою діяльності якої є ратифікація розроблених спільними зусиллями делегатів від різних країн стандартів.

Організація ISO була заснована 23 лютого 1947 р. двадцятьма п'ятьма національними організаціями зі стандартизації, як координуючий орган.

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10360
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #40 : Вересня 13, 2021, 01:11:21 01:11 »
Ну ти мене трошки випередив, я не читав всю тему. Але ідея така живе. Але чому це СНГ розробка? Ну знаєте, важко переключатися з української на англійську, але ще є і російська, а клавіатури юнікод не існує.

Тут проблема мабуть не в українській абетці, не в тому що немає алфавіту, а в тому що на клавіатурі PC лише 101 клавіша, це з врахуванням різних там курсорів ітд.

Ну я без проблем переключаюсь з англійської на українську............ Мало того з дітьми дуже часто доводиться спілкуватись переключаючись кілька разів........
Друкую теж всліпу обома мовами....... У мене ніколи не було наліпок кириличних на клаві........ пальці пам'ятають все без наліпок.......

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #41 : Вересня 13, 2021, 08:39:21 08:39 »
Не дуже друже тебе розумію - ISO 9 — міжнародний стандарт, який визначає систему транслітерації кириличних алфавітів слов'янських та неслов'янських мов за допомогою латиниці....
Ти ж сам в цій темі про це казав, про цей стандарт.
....
Якщо ISO стандаритизувало, то про шо мова?
я колись в типографії працював, то керівництво три роки на ісо виходило. купа умов для того потрібна. навіть нові душові з роздягальнями. друкували етикетку з колореткою в основному. на вино, горілку.
внесезонний продукт. куда там книжкам!
так от, горілка йшла на міжнародний експорт, тому й питання ісо - найголовніша задача була. міжнародна. ага.   :smilie5:

я в темі лише сказав, що ico-9 то є ісо. міжнародне реєстроване, декларативне.
а от коли до діла, то стає цікавіше, тому що воно одразу розвалилося на гост 7.79 системи A, та гост 7.79 системи В.
і вони лише схожі, але не взаємозамінні. наш - система В :)  бельме?
хоча декларовано було на початку що послуговуватимуться будуть від бурятії до македонії  і кавказу з її паличкою.

немає в цьому єдності. може колись. але не зараз.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #42 : Вересня 13, 2021, 09:34:02 09:34 »
я колись в типографії працював, то керівництво три роки на ісо виходило. купа умов для того потрібна. навіть нові душові з роздягальнями. друкували етикетку з колореткою в основному. на вино, горілку.
внесезонний продукт. куда там книжкам!
так от, горілка йшла на міжнародний експорт, тому й питання ісо - найголовніша задача була. міжнародна. ага.   :smilie5:
я в темі лише сказав, що ico-9 то є ісо. міжнародне реєстроване, декларативне.
а от коли до діла, то стає цікавіше, тому що воно одразу розвалилося на гост 7.79 системи A, та гост 7.79 системи В.
і вони лише схожі, але не взаємозамінні. наш - система В :)  бельме?
хоча декларовано було на початку що послуговуватимуться будуть від бурятії до македонії  і кавказу з її паличкою.
немає в цьому єдності. може колись. але не зараз.
В Киiвi, на Куренiвцi... знаходиться ПО "Заря" - як раз... етiкетки, обгортки... - спец. кольоровий друк.

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #43 : Вересня 13, 2021, 10:16:53 10:16 »
В Киiвi, на Куренiвцi... знаходиться ПО "Заря" - як раз... етiкетки, обгортки... - спец. кольоровий друк.
пк "зоря". поліграфкомбінат.
але цим всі займаються. це як друкувати гроші.   :smilie5:
а коли вибори якісь - то, взагалі тиждень-два ніби жор на ставку. потім рік мона жити.

тут мова про данилова, український правопис, топоніми, урбоніми, фонетику й комп'ютерну сумісність.
бо дискутувати можа довго, а паспорти, та оформлення правовідносин не чекають і потрібні зараз. тому, десь 2010-му вийшла окрема постанова кму щодо того. а потім зміни.. і так без краю.   :lol:

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16157
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #44 : Вересня 13, 2021, 07:35:37 19:35 »
Відкриваю фейсбук, не підозрюючи лихого, аж тут - гульк - суне на мене, без сорома казка, кимось проплачена "реклама" - Ukraїnska latynka!!!

(Цур-пек, apage, Satanas, та коли ж ви нарешті повиздихаєте, гебня грьобана!)

Кому незрозуміло, "від чого це нас відволікають", - комбінація тут проста, як три наперстки, стежмо за руками.

1) ДАНО: ім'я Росії, на яку 1721 р. було офіційно перейменовано Московію, - це ЛАТИНСЬКА ВЕРСІЯ подарованого Москві київськими елітами імени "Русь";

2) ТРЕБА: довести, що вся київська історія - то спадок Москви, а українців, окремих від оної, ніколи ніяких "нє било, нєт і бить нє может" (див. програмову статтю Путіна за серпень 2021 р.);

3) ПРОПОНУЄТЬСЯ: перейменувати Україну на Україну-Русь і перевести на латинку, - бінґо, для Кремля два-в-одному: в такий спосіб дурні х@xли одним махом САМІ дарують Московії ВСЮ свою тисячолітню культуру київського кореня, відступившись від неї як від "нерідної"-"несвоєї" (а я ж вам казав, що то не їхнє, скромно киває здивованому Заходу Путін...), - а самі дурні хли в очах цілого світу отримують, латинкою ж таки (sic!), як вишеньку на торті, РОСІЙСЬКЕ ІМ'Я - те саме, що Московія в 1721-му, і на питання про національність будуть надалі зватись UKRAINIAN RUSSO, "украинский русский" (як "французька Гвінея", щоб зрозуміліше було, кому ще не).

Ну а там уже й до московського війська в обороні святої Софії недалеко - має ж Кремль приглядіти за своїм добром, поки тут по ньому метушаться ці білі ніґери без власної писемности, неспроможні навіть прочитати написи на стінах тих соборів, які (по доброті Леніна, пояснив же Путін) чомусь опинились на їхній території (але Росія це швидко виправить, уже на цілком легітимних підставах!).

...І так Україна, мов за помахом чарівної палички, - зникає, розчиняється, за яких 30-40 рр. - мов і не було...

Ось такий "план наперсточника", у межах їхнього дугінського світогляду - стрункий і логічний.

Чим керуються українські покидьки, які цей план тут у нас "імплементують", в принципі мало б розбиратись СБУ. А я можу хіба поскаржитись на рекламу. Взагалі ж, на майбутнє зав'яжім собі вузлик на пам'ять: побачиш "латинника" - бий з носака, не чекаючи арґументів.

І хай згинуть наші воріженьки.

Стоїмо (с).

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #45 : Вересня 13, 2021, 07:37:16 19:37 »
Переконливо. Але пиздець як незручно мати дві, або три розкладки на клавіатурі.

PS. Маю автографа пані Оксани, колись у Харкові вона була, підійшов поспілкувалися.

PPS. Згоден, абсолютна дурня та латиниця.

Offline Бувалий

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 47996
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #46 : Вересня 13, 2021, 07:43:04 19:43 »
Согоднi по УР з ранку... була iнфа... що вся ця байда з латинецею - проплачений фейк...

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #47 : Вересня 13, 2021, 08:14:57 20:14 »
Переконливо. Але пиздець як незручно мати дві, або три розкладки на клавіатурі.

PS. Маю автографа пані Оксани, колись у Харкові вона була, підійшов поспілкувалися.

PPS. Згоден, абсолютна дурня та латиниця.
:smiley24:   от і добре

Offline svit

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 18399
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #48 : Вересня 13, 2021, 08:46:39 20:46 »
:smiley24:   от і добре

Ну добре, про перехід на латиницю держви мова звісно не йде. Але для універсалізації спілкування все ж варто розлянути варіант розкладки клавіатури. Можливо, у цього буде якась своя ніша, сфера застосування.

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #49 : Вересня 13, 2021, 09:13:05 21:13 »
за розкладку клавіатури ми, дякувати богу, відповідальності не несемо, тому що це справа:
операційної системи + драйверів виробника клавіатури + стандарта unicode + традицій qwerty

може, що й забувся, то нехай хто інший додасть   :smilie7:

Offline Yuras Yuras

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 16157
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #50 : Вересня 13, 2021, 09:27:17 21:27 »
Переконливо. Але пиздець як незручно мати дві, або три розкладки на клавіатурі.

PS. Маю автографа пані Оксани, колись у Харкові вона була, підійшов поспілкувалися.

PPS. Згоден, абсолютна дурня та латиниця.
Від англійської нікуди не подітися

Offline Uki

  • Global Moderator
  • Ветеран форума
  • *****
  • Повідомлень: 10360
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #51 : Вересня 14, 2021, 01:54:22 01:54 »
Ну так на латиницю теж буде потрібна окрема розкладка ......... бо буде купа додаткових літер з галочками всякими......

Offline esk

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 832
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #52 : Вересня 14, 2021, 08:58:51 08:58 »
Переконливо. Але пиздець як незручно мати дві, або три розкладки на клавіатурі.

PS. Маю автографа пані Оксани, колись у Харкові вона була, підійшов поспілкувалися.

PPS. Згоден, абсолютна дурня та латиниця.

В Німеччині латиниця, чине так? Малий її вчитьв (відмінили, так як англійська поглиблена). У них своя розкладка, і деякі літери не співпадають з англійською. Спробуйте.
Russia delenda est.

Offline Capitain Cubs

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 14556
  • Стать: Чоловіча
  • Запорожець за Інгулом. Характерник-гедоніст.
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #53 : Вересня 14, 2021, 10:43:23 10:43 »
Ну так на латиницю теж буде потрібна окрема розкладка ......... бо буде купа додаткових літер з галочками всякими......

ти мої пости принципово не читаєш? :fp2
Mocsia delenda est

Offline polelis

  • Hero Member
  • *****
  • Повідомлень: 2956
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #54 : Вересня 14, 2021, 12:06:03 12:06 »
Греки довше за українців «мучаться» з своєю не-латинкою, але щось не чув щоб вони
планували перехід.
Навпаки - гордяться СВОЇМ.

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7164
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #55 : Вересня 14, 2021, 12:57:38 12:57 »
Ну, таке. Загалом-то ввести предмет читання та написання українською латинкою у школах - то тільки на користь, але й не більш.

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #56 : Вересня 14, 2021, 03:16:29 15:16 »
Ну, таке. Загалом-то ввести предмет читання та написання українською латинкою у школах - то тільки на користь, але й не більш.
справа в тому, що не існує сталої "української латиники". нема.
іноземну в школі нехай вчать, стажуються в польщах, германіях і штатах. там розуміння свого й прийде.

оно, вже арестович блядюга запустив таку ж мульку. і хай тепер не брешуть що то не вкид. циркуни грьобані.

Online Комашки

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 7164
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #57 : Вересня 14, 2021, 04:26:17 16:26 »
справа в тому, що не існує сталої "української латиники". нема.
Так це зрозуміло. Просто що не завадило б зробити.
Це стратегічна інвестиція на кшталт створенні інституту "української російської" - сама по собі нічого не робить, але у прямих руках мутрий нарід трошки штовхає у потрібному напрямку.
Я особисто не підтримую такі речі виключно тому, що це в нашій ситуації десь як система автоматичного наповнення рятувального жилету газом. Воно круто коли таке на човні є - але не круто, коли при цьому на човні немає капітану, команди, рятувальних човнів, зв'язку з берегом та зеленого розуміння куди взагалі плисти.
іноземну в школі нехай вчать, стажуються в польщах, германіях і штатах. там розуміння свого й прийде.
Це трохи не те. Сама здібність та яка-ніяка практика читання слов'янських мов латинкою - це здібність дітей плюс-мінус непогано розуміти купу слов'ян в інтернеті з практично нульовими зусиллями на вивчення. Все одне у школі нічому корисному не вчать :)

Offline irpin

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 4867
  • Стать: Чоловіча
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #58 : Вересня 14, 2021, 06:22:32 18:22 »
комашко, дві тези - і обидві я заперечую - ні.

але, нехай це не заважає мати вам свою уяву.   :smilie5:

Offline arrow

  • Ветеран форума
  • ******
  • Повідомлень: 5884
Re: Ne mala baba klopotu kupyla porosia 😜
« Reply #59 : Вересня 14, 2021, 06:28:07 18:28 »

оно, вже арестович блядюга запустив таку ж мульку. і хай тепер не брешуть що то не вкид. циркуни грьобані.

Звісно, нішевий вкид для екзальтованих патріотів, бо пересічне зе-бидло й гадки не має про існування Арєстовічя.